Tehetségpont

A Nemzeti Tehetségsegítő Tanács döntése alapján 2020. novemberétől Regisztrált tehetségpont lettünk.

Nagy örömünkre a Napraforgó Egyesített Óvoda 2020. novemberétől Tehetségpontként működik a Nemzeti Tehetségsegítő Tanács döntése alapján. Nevelőtestületünk nagy hangsúlyt fektet a kiemelkedő képességű gyermekek felfedezésére és gondozására. Az egyéni, és csoportban integrált tehetséggondozásban a gyerekek óvodába lépésüktől kezdődően részt vesznek. Tehetséggondozásunk fő célja a szervezet szakmai színvonalának erősítése, tehetségműhelyek folyamatos működtetése, a tehetségígéretes gyermekek személyiségének optimális alakítása, komplex fejlesztése az óvodai tevékenységek, programok keretében, integrált megoldásokat alkalmazva. További célok: a tehetségígéretes gyermekek erős oldalának fejlesztése; a gyermekek pozitív éntudatának kialakítása, erősítése; az elfogadó és támogató környezet megteremtése. Feladataink: biztonságot nyújtó, szeretetteljes légkör megteremtése, a gyermeki tehetséget mutató tulajdonságlista ismeretében a gyerekek megfigyelése, átlagon felüli adottságok fejlesztése, közvetlen, cselekvő tapasztalatszerzések biztosítása. Egyesített óvodaként kerületi szinten tervezzük a tehetségsegítő tevékenység színvonalas megvalósítását.

Fontosnak tartjuk a tehetségbarát szemléletmód megalapozását, a tehetségsegítő gyakorlat bevezetését kerületünk minden tagóvodájában. A tehetségműhelyek (Zöld Műhely, Kacskaringó Műhely, Sakkpalota, Hagyományőrző Műhely, Logi mókus, Kis agyagművesek, Táncoló talpak, Ritmusvarázs, Pacsirta Műhely) éves munkaprogram alapján dolgoznak.

Címkék:
FONTOS