Józsefvárosi elismerés

Józsefvárosért kitüntetéssel ismerte el Tavaszi Józsefné munkáját a Józsefvárosi Önkormányzat.

A Józsefvárosi Önkormányzat november 7-én Józsefváros 243. születésnapján díjakat adott át a kerület kitüntetettjeinek; azoknak, akik munkásságukkal, alkotásaikkal hozzájárultak Józsefváros fejlődéséhez, sokszínűségéhez, az itt élők közösségének erősítéséhez.

"Tavaszi Józsefné, a Kincskereső óvodában fél évszázadon át tartó odaadó, lelkiismeretes tevékenységet végzett. Több, mint 20 éven át intézményvezetőként, tagóvoda-vezetőként nemzedékeket nevelt fel. Hagyományőrző programjának bevezetésével és képviseletével követendő értéket teremtett. Idevarázsolta szülőhelyének hangulatát, a bányászfalu tárgyi emlékeit és szokásvilágát, a népi hagyományok ápolását és népviseletét. Számos kerületi rendezvényen szerepelt közösségével együtt tánccal és énekkel. Mindig gondja volt a tisztelet és a megbecsülés kifejezésére, mellyel embertársaihoz fordult. Országos ismertségre tett szert a gyógypedagógusok képzésében vállalt szakmai vezetőként, és az életpályamodell bevezetésével tanfelügyeleti látogatásokon való helytálláskor. Munkája mellett bekapcsolódott Józsefváros társadalmi életébe és családjával együtt a Molnár Ferenc téren álló társasházuk közéletének jobbításában is részt vállalt. 72 évesen is dolgozik egy kerületi tagóvodában, a gyerekek nagy örömére. Energikusan és teljes aktivitással látja el feladatait. Több kerületi választás alkalmával szavazatszámláló bizottsági elnök és helyettes elnöki szerepet is vállalt. Tavaszi Józsefné a kerület polgárai körében közmegbecsülésre tett szert, továbbá hozzájárult Józsefváros fejlődéséhez, jó hírnevének öregbítéséhez." (Idézet a méltatásból)

Gratulálunk és még sok boldog, gyerekek között eltöltött évet kívánunk!

erika 2

Címkék: