Óvodai Szakmai Nap

2021. augusztus 24-én a Józsefvárosi Óvodák (JÓK) vezetősége szakmai napot szervezett a kerületi óvodák pedagógusainak.

A Kesztyűgyár nagy előadóterme zsúfolásig megtelt a szakmai napunk délelőttjén. Aissou Erzsébet a JÓK intézményvezetője köszöntötte a 12 tagóvodából érkezett pedagógusokat. Beszédében kiemelte, hogy a mögöttünk álló nehéz időszak után egy új, lehetőségekkel teli nevelési év kezdődik. Liza megköszönte azoknak az elhivatott pedagógusoknak a munkáját, akik 20, 30 vagy akár 40 éve rendületlenül dolgoznak a gyermekekért, és sikeres évet kívánt a most érkezett új kollégáknak is. A Százszorszép Tagóvoda gyermekeinek szívmelengető műsora megalapozta a jó hangulatot.

ovisokcikk

A nap Dr. Duró Zsuzsa tehetségfejlesztési szakértő lenyűgöző előadásával folytatódott. A tehetségígéretek felismerése, gondozása kerületünkben is kiemelt hangsúlyt kap. A tehetség, -ahogy a szakember megerősítette-, már nagyon korán megmutatkozhat, s az óvoda az egyik legjobb helyszín ennek az adottságnak a megerősítésére. Akkor a leghatékonyabb a fejlesztés, ha a család, az intézmény és a szakemberek egymással harmóniában tudnak együttműködni a tehetséges gyerekek érdekében.

zsuzsa2Dr. Pálfi Sándor a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési- és Gyógypedagógiai Karának dékáni referense az Óvodai Alapprogramról, az óvodák pedagógiai programjáról tartott előadást. Beszélt arról, hogy a meglévő óvodai tradíciók nagy része az iskolából átvett szabályok alapján szerveződik, melyek megváltoztatása főleg a szakemberek akaratán múlik. Ezek megváltoztatása elengedhetetlen! A szülő szerepének és együttműködésének fontosságát ő is kiemelte. Az előadó hangsúlyozta azt is, hogy a pedagógiai programoknak egyedinek, gyerekekre szabottnak kell lennie. Legfontosabb a gyerekek boldogságának megőrzése és kiteljesedése.

palfi

A Józsefvárosi Óvodák tagóvodái saját arculattal rendelkeznek, mely a JÓK Pedagógiai Programjában is megjelenik. A jelenlévő pedagógusok pozitív visszajelzései azt mutatták, hogy egy tartalmas, színvonalas szakmai napot tudhatunk magunk mögött.

kozonseg2