Madarak és fák napja a Napraforgó Egyesített Óvodában

Május 10-én ünnepeltük a Madarak és fák napját.

Nem csupán a Madarak és fák napján, hanem nap mint nap vidám madárcsicsergés szól a Napraforgó Egyesített Óvoda Katica Tagóvodájának udvarán. A gyerekek és a pedagógusok szeretettel gondoskodnak a környék madarairól.

Az alábbi videón bepillanthatnak a Madárbarát címet elnyert tagóvodánkba. Magyari Krisztina, a Katica Tagóvoda vezetője megmutatja zöld udvarukat, ahova a madárkák évről-évre boldogan járnak vissza.

Madárbarát óvoda - videó  (A megtekintés facebook oldalra belépve lehetséges.)

A Katica Tagóvodába járó gyermekek megfestették az év madarát, a Cigánycsukot.

Íme néhány gyönyörű alkotás:

kiadvany2

A Napraforgó Tagóvoda így ünnepelte a Madarak fák napját:

A Napraforgó Tagóvoda Katica csoportjában Bea néni és a gyerekek hónapok óta nevelgetnek 12 tölgyfát. Mind a 12 tagóvoda kap egyet ajándékba, amit elültetnek az óvodájuk udvarán. A magonc mellé egy gondozási útmutató és egy tölgyfáról szóló mese is átadásra kerül.

A tölgyfácskák a tagóvodáink közötti összetartozást is jelképezik, valamint a Madarak és fák napja egy olyan Zöld jeles napunk, ami felhívja a figyelmet a fák és a természet védelmére.

A kis tölgyfák gyönyörű kaspókban várják, hogy eljuthassanak új otthonukba. A kaspókat a Napraforgó Tagóvoda kreatív csapata készítette.

A készülődésről kisfilm is készült, ami itt megtekinthető: YouTube videó.

184280503_153684686708075_2592976352053866901_n